Karavany a fotovoltaické solární panely

Další novinkou rozvoje společnosti RESACS s.r.o. je instalace solárního zařízení na karavany a mobilní domy!

Výstřižek

Přesně toto jsou hesla, které mnohé z nás napadají při pomyšlení na dovolenou. A obzvláště v této nelehké době plné nařízení, příkazů a zákazů. Proto jsme se v rámci našich zkušeností a dovedností zamysleli nad možností, jak si všechna tyto hesla co možná nevíce osvojit a tolik očekávanou dovolenou si užít opravdu nezávisle.

Výstřižek2_1

Jak je známo, slunce se největší zdroj energie. Využití tohoto záření a energetického zdroje je zcela ekologicky friendly. A mimo jiné Vám zaručí, že nebudete muset ve své navigaci hledat kempy, které Vám poskytnou připojení k elektrické síti.

Výstřižek3_1

Jak je již našim zvykem, stejně jako u instalace fotovoltaiky na rodinné domy, tak i u instalace fotovoltaických solárních panelů na karavan, převezmeme všechny technické náležitosti a potřeby na naše bedra. Zajistíme návrh systému, materiál, konstrukci, komponenty, panely a v neposlední řadě i bateriové uložiště a to vše přesně na míru. Bateriové uložiště jsou tvořena z LiFePO4 baterií, které jsou 100% bezpečné, nehořlavé a neuvolňují žádné nežádoucí výpary či jiné zdraví škodlivé látky. Kontrola nabíjecích a vybíjecích parametrů je chráněna pomocí ochranných modulů BMS, které jsou součástí celého systému.

Prostřednictvím této technologie budete moci bez připojení na elektrickou rozvodnu zajistit ohřev vody, chod elektrického vařiče, lednice, televize, klimatizace, wifi zařízení, zásuvek a jiné.

camping-4610052

Stanete se tak nezávislý na elektrickém zdroji a můžete si svou dovolenou užít kdekoliv!

 Jaký panel je vhodný?

Velikost panelů je závislá na předpokládané odběrném množství a na disponibilitě opláštění Vašeho karavanu. Na základě těchto informací Vám navrhneme nejvhodnější typ a rozměry solárních panelů a zajistíme požadovanou kapacitu bateriového uložiště chráněnou BMS. Baterie jsou umístěny v ochranném boxu. V nabídce máme k dispozici i zcela nové inovativní technologie, jako jsou například solární fólie. Ty kapacitně fungují a vyrovnají se panelům běžným a jejich výhodou je minimální zásah do opláštění karavanu a minimalizace hmotnosti. Při volbě panelů jsou panely (fólie) umístěny na střeše karavanu a na vnějším opláštění karavanu.

 Jak probíhá instalace?

Na střechu karavanu nebo mobilního domu se umístí fotovoltaický solární panel. Vodotěsnou průchodkou je protažen kabel do interiéru a to tak, aby nedošlo k poškození interiéru anebo k vizualizaci instalace. V prostoru akumulátoru nebo el. skříňky (anebo jinde, toto je závislé na přání zákazníka) bude umístěn regulátor s LCD displej, na kterém je možné sledovat nabíjecí proud a napětí a kontrolovat stavy baterií. V případě ekonomicky výhodnější varianty bude tato technika bez LCD displeje. Vše je uloženo v odolných a stabilních bateriových boxech. Kontrola nabíjení, napětí a proudu bude zajištěna prostřednictvím ochranným modulů. Instalace probíhá ve vybavené a technicky zajištěné dílně.  Na základě Vašeho požadavku jsme schopni zajistit i instalaci přímo u Vás. Převoz karavanu tedy nebude nutný.

             Karavany1       karavany2_small           Karavany3