Elektrizující rally

Rychlá auta, vůně benzínu a spálených pneumatik baví spoustu lidí. Nejinak je to také v týmu Resacsu, kde máme lidi s nejrůznějšími koníčky. Láska k autům jich hodně spojuje včetně našeho generálního ředitele Jiřího Zámečníka. Není tedy divu, že když slavil letos narozeniny, zaměstnanci měli rychle jasno, jaký dárek by se pro něj hodil. Protože je Jiří velkým automobilovým fanouškem, vymysleli na něj členové týmu Resacs pěknou kulišárnu. Jako dárek mu věnovali poukaz na účast v závodě do vrchu.

Když má šťávu, zvládne Tesla všechno

Šlo o závod ze seriálu Vrchy Hobby Cup, který se jel v Koryčanech. Na silnici z Koryčan na Osvětimany jsou ideální podmínky – kopec, tři pořádné vracečky i rovinka, kde se dá předvést, co auto umí. A aby z něj byl skutečný závodník alespoň na chvíli, dostal k tomu také vlastní závodní kombinézu a helmu.

Protože má nadupaný vůz Tesla, o výkon nikdo strach neměl, větším oříškem bylo dobíjení. Jak si asi dokážete představit, v lese kousek od zříceniny hradu Cimburk dobíjecí stanici nenajdete. Naštěstí naši mechanici mysleli na všechno. Použili baterie Resacs, které se běžně instalují k fotovoltaickým elektrárnám, a vyrobili z nich mobilní nabíječku. Z té potom dobíjeli Zámečníkovu Teslu.

Elektro auta patří na závody

Bylo třeba také zařídit, aby pořadatelé auto zařadili do závodu, běžně se totiž elektrická auta závodů rally neúčastní. Všechno ale dobře dopadlo. Tesla se postavila na start se startovním číslem 239, výkonem převyšujícím většinu soupeřů a nezkušeným řidičem za volantem, který dosud sledoval automobilové závody pouze jako divák.

Jiří při své premiérové narozeninové jízdě vymačkal z auta skvělý čas. Na startu i na trati mu fandilo spousta členů týmu Resacs, kteří si takový zážitek nemohli nechat ujít. Nesměla chybět ani naše závodní dvojice Zapletal – Abrahám, o kterých se můžete více dočíst v článku Žijeme motorsportem. V Koryčanech se startovním číslem 328 skončili na 12. místě. Podpořit svého obchodního partnera přijel také jeden z majitelů partnerské firmy Proteng se svým Lamborghini, který se na poslední chvíli také do závodu přihlásil. V Koryčanech si tak všichni užili skvělý den plný adrenalinu a zážitků, na které budou jistě dlouho vzpomínat.

V Resacsu jsme pro každou legraci, podporujeme nejrůznější volnočasové aktivity pro veřejnost. Sledujte, do čeho se pustíme příště.