Optimální umístění baterie k fotovoltaice

Máte fotovoltaickou elektrárnu a přemýšlíte, kam k ní umístit baterii tak, abyste zajistili efektivní využití a dostatečnou bezpečnost? Sepsali jsme pro vás konkrétní tipy, které vám pomohou vybrat ideální místo i u vás doma.

Optimální umístění baterie k fotovoltaice

Vnitřní prostory 

Baterii umístěte ve vnitřních prostorách a to pro snadnější dostupnost, bezpečnost a případné manévrování. Nejoptimálnější umístění baterie je v blízkosti fotovoltaických panelů, aby se minimalizovala ztráta energie způsobená přepravou elektřiny na delší vzdálenost. Vhodné umístění může tedy být technická místnost, garáž či sklep. Baterie by měla být v suché místnosti, kde se teplota drží v rozmění od 10 do 45 °C.

Bezpečnost

Při volbě vhodného místa je potřeba mít na paměti to, že se baterie zahřívá při nabíjení a vybíjení. Je proto důležité zajistit dostatečné chlazení a ventilaci, aby se zamezilo přehřívání baterie a tím se maximalizovala její životnost. Baterie by neměla být v těsné blízkosti s hořlavinami a neměla by do ní zatéct ani žádná voda.

Optimální umístění baterie k fotovoltaice

Prostorové omezení

Baterie k fotovoltaickým elektrárnám jsou prostorné, proto se při plánování umístění ujistěte, zda je dostatek místa i okolo ní, abyste se k baterii mohli snadno dostat. Při instalaci solárního fotovoltaického systému je vhodné konzultovat vše se specialistou, který vám pomůže vybrat a umístit baterie tak, aby byl váš systém účinný, spolehlivý a bezpečný.

I my vám rádi poradíme. Kontaktujte nás s vaším dotazem ještě dnes.